Ajankohtaista

Eläinten hoitotuotteiden ja rehujen tuotekehitys -webinaarit 2.9.-16.9.2025


11.08.2025

Aikaisemmin tässä kuussa uutisoimamme KAOn järjestämän "Eläinten hoitotuotteiden ja rehujen tuotekehitys"-lyhytkoulutuksen sisältämät webinaarit ovat nyt tarjolla erikseen. Webinaarit pidetään syyskuun kolmena ensimmäisenä tiistaina klo 9-12, ja webinaarikokonaisuus antaa osallistujalle perustiedot eläinten fytoterapiasta sekä valmiudet kehittää ja testata omia ulkoisia hoitovalmisteita ja rehuja. Koulutuksessa syvennytään myös lainsäädäntöön, HACCPiin ja tuoteturvallisuuteen.

 

Webinaarit järjestetään osana KantriLuonto-hanketta, ja ne on suunnattu kaikille, jotka haluavat oppia valmistamaan ja kehittämään eläintenhoitotuotteita sekä rehuja, erityisesti yrittäjille ja yrittäjiksi aikoville sekä opiskelijoille.

 

Lisätietoa sekä hakuohjeet löydät täältä: https://kao.fi/koulutusarkisto/elainten-hoitotuotteiden-ja-rehujen-tuotekehitys-fytoterapiaa-lainsaadantoa-webinaarit-3kpl-2-9-16-9-2025/


Takaisin uutisiin

Haluatko viimeisimmät uutiset luontoyrittäjyydestä sähköpostiisi?Tilaa uutiskirjeemme

 

 

Jos sinulla on alaan liittyvää uutisoitavaa

Ota yhteyttä juha.rutanen(at)aitoluonto.fi

YHTEISTYÖSSÄ

 

MEIDÄT TAVOITAT › Juha / 040 5737 568 Toimisto / 050 3823 022 info@aitoluonto.fi