Ajankohtaista

Uusia jäseniä yhdistyksen hallitukseen


31.03.2021
Suomen luontoyrittäjyysverkosto ry:n vuosikokouksessa 17.3. päätettiin uudet yhdistyksen hallituksen jäsenet.

 

 

Heidi Siivonen, ruokamarkkina-asiantuntija, MTK ry
Kotimaisen ruuan suuri ystävä, joka valvoo suomalaisten ruuantuottajien etuja ja edistää positiivista, kohtuullista ja sallivaa ruokakulttuuria ja keskustelua. Sydäntä lähellä iloinen viestintä, kuluttajien kohtaaminen, uudet ideat ja innovaatiot sekä kaiken suomalaisen tuotannon vahvuuksien tunnistaminen ja tunnustaminen.

 

Olen Karoliina Laitinen, villiintynyt vanha ballerina ja nykyinen elämys- ja ohjelmapalveluyrittäjä. Yritykseni Villipihlaja tarjoaa luontohyvinvointiin, villivihanneksiin ja -yrtteihin, tanssiin, leikkiin ja höyrylaivamatkustamiseen liittyviä ohjelmia pääosin Pirkanmaan aluella.

 

Olen Rita Porkka, luontopalveluyrittäjä Siikalatvalta. Toimialueenamme Naturest Oy:ssä on koko Suomi. Järjestämme luontoisia hyvinvointitapahtumia yrityksille ja yksityisille sekä tarjoamme koulutusmatkailusisältöjä kansainvälisille ryhmille. Mottomme on "hengitetään metsää".

 

Kirsi Malmstedt, Puutarhaopettaja (hortonomiAMK), Keruutuotetarkastaja nro 107

Työpaikka tällä hetkellä: Etelä-Savon ammattiopisto, koulutuspäällikkö (luonnonvara-ala ja logistiikka), Mikkeli

Harrastukset: luonnossa liikkuminen, hiihto, kirkkovenesoutu ja puuhastelu puutarhassa

Asuinpaikka ja koti Enonkoskella

 

Petri Koivisto, Nordic Herbs Oy:n perustaja ja toimitusjohtaja. Intohimo muuttui työksi 6 vuotta sitten kun pitkät yrtintuotannon perinteet siirtyivät yrityskaupan myötä hänen ja puolisonsa harteille reilut 6 vuotta sitten.

 

Yhdistyksen hallitus


Takaisin uutisiin

Haluatko viimeisimmät uutiset luontoyrittäjyydestä sähköpostiisi?Tilaa uutiskirjeemme

 

 

Jos sinulla on alaan liittyvää uutisoitavaa

Ota yhteyttä juha.rutanen(at)aitoluonto.fi

YHTEISTYÖSSÄ

 

MEIDÄT TAVOITAT › Juha / 040 5737 568 Toimisto / 050 3823 022 info@aitoluonto.fi